جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50407
  تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1393 14:52
  تعداد بازدید : 648

  در راستای کاهش جمعیت کیفری صورت گرفت؛

  امضاء تفاهم نامه همکاری مشاوره و حقوقی

  رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان و جمعی از اعضاء هیئت مدیره با اداره کل زندان های استان تفاهم نامه همکاری در زمینه خدمات معاضدت و مشاوره قضایی و حقوقی را امضاء کردند.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، در راستای اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها و همچنین افزایش اطلاعات حقوقی و قضایی زندانیان که نقش بسزایی در روندکاهش جمعیت کیفری دارد با حضور انوری زاده رئیس کانون وکلای دادگستری استان و امیری مدیر کل زندان ها تفاهم نامه همکاری امضاء و تقدیم کردند.

  براساس این گزارش؛ در این تفاهم نامه مقرر شده جهت معاضدت قضایی زندانیان زندان ها و با توجه به نیت خیرخواهانه مسئولین کانون وکلای دادگستری به منظور کمک و مساعدت برای رفع مشکلات مذکور در زمینه ارائه خدمات معاضدت و مشاوره حقوقی به تشخیص و معرفی اداره کل ویژه مددجویان و کارکنان به صورت تلفنی، حضوری و در صورت لزوم اخذ وکیل معاضدتی برای زندانیان نیازمند اقدام شود.

  در ادامه این تفاهم نامه همچنین در خصوص ارائه آموزش های سمعی و بصری و کارگاه های آموزشی در زمینه برگزاری دوره آموزشی افزایش اطلاعات حقوقی و قضایی ویژه مددجویان، دوره آموزشی نحوه برخورد با جرائم زندانیان در زندان ها و یا ضابطین دادگستری، کارکنان یگان حفاظت و سربازان وظیفه و همچنین دوره های آموزشی نحوه استفاده بهینه از ظرفیت های قانون مجازات اسلامی و دیگر قوانین مرتبط ویژه مددکاران اجتماعی و کارشناسان اجرای احکام زندان توسط این کانون برگزار گردد.

  امیری مدیر کل زندان های استان در این جلسه با قدردانی از تلاش ها و زحمات کانون وکلای دادگستری استان در زمینه نوع همکاری با زندان ها گفت: این حرکت کانون وکلا به عنوان کاری خیر و پربرکت خواهد بود و وکلا و اعضاء هیئت مدیره مطمئن باشند در مسیر کار خیر و نیکو قدم برداشته اند و این افزایش علم و دانش و ارائه آن به مددجویان گامی بزرگ در سطح زندانهای استان به شمار خواهد رفت.

  گفتنی است؛ تفاهم نامه مذکور در 6 بند و 4 تبصره به امضاء مدیر کل زندان های استان و رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان رسید.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28613094
اکنون :
74