جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50478
  تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393 0:0
  تعداد بازدید : 578

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:

  تلاش مجلس برای تصویب قوانینی در راستای بهبود وضعیت محیط زیست کشور

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از نامساعد بودن وضعیت محیط زیست انتقاد کرد و گفت: رفع معضلاتی که محیط پیرامونی ما به آن دچار شده نیازمند اقدامات عملیاتی و دور از شعار مسئولان است که در این راستا مجلس در تلاش است تا قوانین مهمی را برای رسیدن به محیط زیستی سالم به تصویب رساند.

  غلامرضا نوری قزلجه در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بهره مندی از زمین پاک حق مسلم مردم است، گفت: متاسفانه با اوج گیری برخی اقدامات دور از تدبیر مسئولان مشکلات محیط زیست کشور از جمله خشک شدن دریاچه ها، تالاب ها و ورود گازهای گلخانه ایبه هوا بیش از پیش شده است.

  نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از بی توجهی به معضلاتی که سلامت زمین و در نتیجه انسان ها را تهدید می کند، تصریح کرد: خشک شدن تالاب ها، انتشار بیش از حد گازهای گلخانه ای در اثر سوراخ شدن لایه ازن، افزایش حجم ریزگردها و کاهش سطح آب های زیرزمینی در چند سال اخیر چهره زمین در برخی نقاط به شدت دستخوش تغییر کرده است.

  وی ادامه داد: کمیسیون کشاورزی و فراکسیون محیط زیست مجلس به جد پیگیری بهبود وضعیت زمین و همچنین کاهش آلودگی های هوا هستند تا به این ترتیب از مواردی که سلامت افراد را در جامعه تهدید می کنند بکاهند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه رسیدن به زمین و هوای پاک مستلزم انجام اقداماتی به دور از شعار است، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس تاکنون در راستای کمک به حیات زمین و همچنین محیط زیست طرح ها و لوایح بسیاری را بررسی و مصوب کرده است.

  نوری قزلجه با تاکید بر اینکه تجمع انسانی در کلان شهرها یکی از مواردی است که به آلودگی هوا و زمین منجر می شود، افزود: انتقال پایتخت اجتماعی از تهران یکی از مواردی است که باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد زیرا با رشد روز افزون جمعیت در کلان شهری چون تهران رسیدن به هوا و زمین پاک به شعاری غیر قابل تحقق بدل خواهد شد.

  وی در تشریح برنامه های کمیسیون متبوعش برای تحقق هوا و زمین پاک، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس موارد بسیاری از جمله اصلاح تولید سوخت های استاندارد، جلوگیری از فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده و غیره را بررسی و در دستور کار خود برای بررسی قرار داده است.

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید در رسیدن به هوا و زمینی پاکی تلاش کنیم که منشا آلودگی و در نتیجه بیماری برای افراد نشود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28613094
اکنون :
25