جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 50579
  تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1393 13:6
  تعداد بازدید : 493

  کنگره برزیل لایحه دسترسی برابر به اینترنت و حفظ حریم خصوصی را تصویب کرد

  سنای برزیل به اتفاق آراء قانون مبتکرانه ای را تصویب کرد که دسترسی برابر اینترنت و حفاظت از حریم خصوصی کاربران برزیلی در پی افشای جاسوسی های آمریکا را تضمین می کند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل که براساس مدارک افشا شده توسط ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی آمریکا هدف برنامه های جاسوسی واشنگتن قرار گرفته بود، قصد دارد با امضای این لایحه آن را به یک قانون تبدیل کند. دفتر ریاست جمهوری برزیل گفت، روسف امروز (چهارشنبه) در کنفرانسی جهانی درباره آینده اینترنت، این قانون را ارائه خواهد داد.

  این قانون که "قانون اساسی اینترنت برزیل" نام گرفته، از سوی کارشناسان از جمله تیم برنرز لی، فیزیکدان انگلیسی و مخترع شبکه گسترده جهانی (www) برای متعادل سازی حقوق و وظایف کاربران، دولتها و شرکت ها در عین تضمین عدم تمرکز و قابل دسترس بودن اینترنت مورد تحسین قرار گرفته است.

  دولت روسف برای تضمین تصویب این لایحه باید یکی از شروط مناقشه آمیز را حذف می کرد؛ شرطی که کمپانی های جهانی اینترنت را ملزم به ذخیره داده های کاربران برزیل در مرکز داده های سرورها در داخل این کشور می کند.

  این قانون سال گذشته میلادی پس از افشاگری هایی به لایحه اضافه شد مبنی بر اینکه آژانس امنیت ملی آمریکا از ارتباطات اینترنتی شخصی مردم برزیل از جمله روسف و همچنین دیگر رهبران جهان جاسوسی کرده بود. این لایحه حاکی از آن است که کمپانی هایی همچون گوگل و فیس بوک در مواردی که شامل اطلاعات مردم برزیل باشد حتی اگر این داده ها در سرورهای خارج از کشور ذخیره شده باشد، تحت پیگرد و در معرض قوانین و دادگاه های برزیل قرار خواهند گرفت.

  دولت برزیل از حذف شرط بی طرفی شبکه اینترنت که مخالفت شدید کمپانی های مخابراتی را به همراه داشته امتناع کرد چرا که این مساله این کمپانی ها را از شارژ میزان بیشتر برای دسترسی به داده هایی که از پهنای باند بیشتری استفاده می کنند همچون اسکایپ منع می کنند.

  این قانون از آزادی بیان و اطلاعات حفاظت کرده و تاکید می کند که کمپانی های اینترنتی پاسخگوی محتویات منتشر شده توسط کاربران نیستند اما باید با پیروی از دستورات دادگاه مطالب توهین آمیز و دروغ را حذف کنند. این لایحه جمع آوری و استفاده از متا دیتای کاربران اینترنت در برزیل را محدود می سازد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28613094
اکنون :
50