جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64315
  تاریخ انتشار : 16 آذر 1393 16:1
  تعداد بازدید : 640

  سازمان پزشكي قانوني ايران علاقه مند به جنبه هاي بشردوستانه پزشكي قانوني است

  رييس كميته نمايندگي صليب سرخ در ايران گفت: سازمان پزشكي قانوني ايران علاقه زيادي به جنبه هاي بشردوستانه پزشكي قانوني دارد كه مرجع اصلي و از عوامل مهم براي استفاده از دانش پزشكي قانوني در اين كشور است.

  به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان پزشكي قانوني كشور، دكتر اوليويه مارتين در افتتاحيه دومين كارگاه منطقه اي آنتروپولوژي قانوني كه صبح امروز در سالن جلسات حوزه رياست سازمان پزشكي قانوني كشور برگزار شد، گفت: اين دومين بار است كه كه كارگاه آنتروپولوژي به شكل منطقه اي در ايران برگزار مي شود كه اميدواريم طي چهار روز برگزاري آن كارشناسان حاضر و فعالان اين رشته دانش و مهارت هاي خود را در اين حوزه متناسب با دانش و روش هاي نوين روز ارتقا دهند و در تعيين هويت بقاياي اسكلتي بهترين روش هاي علمي را به كار گيرند.

  وي با اشاره به برخي ناآرامي ها و درگيري هاي مسلحانه در كشورهاي همسايه ايران اظهار داشت: در سال هاي اخير كشورهاي همسايه ايران با درگيري هاي مسلحانه اي مواجه بوده اند كه به دنبال آن تعداد بي سابقه اي از كشته ها، غيرنظاميان مفقود شده، گورهاي دسته جمعي و شبكه هاي سوءاستفاده جنسي ايجاد شده است. اين موضوع اهميت آنتروپولوژي و نقش پزشكي قانوني در رسيدگي به اين موضوعات را بيش از پيش نمايان مي كند.

  مارتين ادامه داد: علاوه بر اين امروز جهان با پديده ديگري به نام مهاجرت مواجه است كه در طول مسير مهاجرت خطي از كشته ها باقي مي ماند؛ به همين دليل صليب سرخ نيروهاي خود را براي پيگيري اين موضوع تجميع كرده و هر روزه به كمك هاي پزشكي قانوني نيازمند است.

  وي تعيين هويت بقاياي انساني را با توجه به تجزيه پذير بودن جسم انسان بسيار دشوار و حساس دانست و تصريح كرد: تعيين هويت بقاياي انساني امري بسيار دشوار است به ويژه آنكه بايد پاسخ درستي هم به بازماندگان ارائه شود بنابراين تلاش مي كنيم در اين دوره ضمن تبادل اطلاعات، دانش و فناوري هاي جديد، درباره شناسايي مفقودان كه آثاري از آن ها در دست نيست هم به نتايجي برسيم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
113