جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64397
  تاریخ انتشار : 18 آذر 1393 15:52
  تعداد بازدید : 474

  معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح:

  وقوع جرم در نیروهای مسلح رو به کاهش است

  معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح از کاهش وقوع جرم در نیروهای مسلح خبر داد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، محمود صفری در بیست و یکمین همایش استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح ایلام اظهار کرد: باید درود فرستاد بر پاهای خسته پیرمردها، پیرزن ها و نفس های پاک نوزادانی که عاشقانه سوار بر کالسکه مسافت های طولانی را برای رسیدن به بیت امام حسین(ع)، طی می کنند و سلام بر مردم ایلام که با مهمان نوازی از آنان پذیرایی می کنند.

  وی با بیان اینکه وقوع جرم در نیروهای مسلح رو به کاهش است، افزود: برگزاری جلسات زیاد به معنی زیاد بودن جرم در نیروهای مسلح نیست، بلکه به دلیل حساسیت های زیاد در این حوزه است؛ در حالیکه از لحاظ آماری ایجاد ضرب وجرح عمدی در جامعه زیاد بوده و گاهی اوقات تعجب انگیز است که چرا این قدر ضرب وجرح عمدی زیاد به وقوع می پیوندد.

  معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه ایجاد ضرب وجرح عمدی در نیروهای مسلح جزء ۵ جرم اول این سازمان است، خاطرنشان کرد: در استان ایلام در سال گذشته ۱۸ فقره از این نوع اتفاق افتاده که نسبت به سال ۹۱ بیش از ۸ درصد کاهش داشته است.

  وی با تاکید بر اینکه باید در حوزه پیشگیری مراقبت جدی شود، تصریح کرد: باید فرایندهای اجتماعی، روانی و روحی وقوع جرم شناسایی و اقدامات پیشگیرانه برای آن صورت داد و در پیشگیری از وقوع جرم باید به علت های شکل گیری توجه جدی کرد.

  صفری تاکید کرد: در بین نیروهای مسلح باید به باورها، عقیده، عواطف، احساسات، هیجانات، اراده، ساحت گفتار و کرداری توجه جدی شود.

  معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: رفتار یک نظامی ممکن است در جامعه اثر منفی بر جای بگذارد، اما کردار نیروهای مسلح باید درست و اسلامی باشد تا مردم از آن الگو بگیرند.

  وی پیشگیری فرهنگی و اجتماعی را مهم ترین و اثرگذارترین نوع پیشگیری عنوان و تصریح کرد: باید کاری کرد که باورهای شخصی و احساسات به عمل مجرمانه نینجامد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28597662
اکنون :
84