جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64398
  تاریخ انتشار : 18 آذر 1393 16:3
  تعداد بازدید : 449

  رییس دادگستری استان تهران:

  سلامت اداری و کارآمدی قضای همچنان در اولویت دادگستری

  رییس دادگستری استان تهران گفت: اعتماد مردم سرمایه عظیم نظام اسلامی است و ما وظیفه داریم در جهت افزایش اعتماد مردمی گام برداریم.

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی طی سخنانی در نشست «بررسی راهکارهای کاهش پرونده های موجودی و به ویژه پرونده های مسن» ضمن تسلیت به مناسبت اربعین اباعبدالله الحسین (ع) و آرزوی سلامتی کامل برای شرکت کنندگان در کنگره عظیم راهپیمایان حرم حسینی (ع) به بیان حدیثی از حضرت امام حسن مجتبی (ع) با این مضمون پرداخت که هلاکت مردم در سه چیز است: نخست کبر و خودبینی که موجب نابودی دین انسان می شود و شیطان دچار آن شد و از دین الهی خارج گشت، دیگری حرص و زیاده خواهی که موجب هلاکت نفس انسان می شود که به همین دلیل آدم از بهشت الهی رانده شد و در نهایت حسد که جلودار همه بدی هاست و به همین جهت بود که قابیل برادرش هابیل را کشت.

  وی گفت: این سه آفت در حقیقت ریشه تمامی بدی هاست؛ اگر انسان دچار آن ها شود به تمامی زشتی ها آلوده خواهد شد. پس ضرورت دارد با تمسک به حق تعالی از این افت ها دوری کنیم.

  وی افزود: به طور قطع سلامت اداری و کارآمدی قضایی که از دغدغه های ریاست محترم قوه قضاییه است همچنان جزء اولویت های مهم دادگستری استان تهران به شمار می روند و باید توجه داشت که امروز سلامت مجموعه قضایی تعیین کننده سلامت سایر ادارات و مجموعه ها و مایه امید و اعتماد مردم است.

  وی افزود: اعتماد مردم سرمایه عظیم نظام اسلامی است و ما وظیفه داریم در جهت افزایش اعتماد مردمی گام برداریم. بدون تردید کاهش اعتماد از عوامل متعددی نشات می گیرد که باید همه عوامل آن را شناسایی کرد تا در جهت رفع آن تدبیر لازم اتخاذ شود که برخورد قاطع با فساد و مفسد در هر کجا که باشد در زمره این تدابیر و برنامه ها است.

  در این جلسه ضمن ارائه اخبار مهم از سوی تعدادی از اعضای شورا در محدوده وظایف محوله، پیرامون موضوع اصلی نشست یعنی بررسی راهکارهای کاهش پرونده های موجودی به ویژه پرونده های مسن، بحث های کارشناسانه مطرح شد و پس از جمع بندی مطالب مطروحه توسط رییس کل دادگستری استان تهران تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
83