جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64413
  تاریخ انتشار : 19 آذر 1393 8:59
  تعداد بازدید : 799

  سازمان ملل تأکید کرد

  تخریب خانه های فلسطینیان نقض حقوق بشر است

  یک مقام سازمان ملل تخریب خانه های فلسطینیان توسط مقامات رژیم صهیونیستی را نقض حقوق بشر خواند و تأکید کرد: تأثیر این اقدامات بر زنان، کودکان وسالمندان غیرقابل جبران است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جیمز دبلیو راولی هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه ای با اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی برای تخریب تنبیهی خانه های فلسطینینان در اراضی اشغالی گفت که این کار نقض آشکار حقوق بشر است و موجب ایجاد بی ثباتی در وضعیت این منطقه پرتنش می شود.

  این مقام سازمان ملل افزود: آنها موجب بی خانمان شدن افراد بی گناه می شوند. تأثیر این کار بر کودکان، زنان و سالمندان غیرقابل جبران است.

  بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در پی ایجاد موج جدیدی از تنش و خشونت در اراضی اشغالی فلسطین دولت رژیم صهیونیستی دست به تخریب تنبیهی خانه های فلسطینیان زده است.

  هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل، تأکید کرد: تخریب اینگونه خانه های فلسطینیان گونه ای از مجازات است که موجب تنبیه افراد برای جرایمی می شود که مرتکب نشده اند.

  بر اساس این گزارش در آخرین اقدام رژیم صهیونیستی خانه یک فلسطینی در اثر حمله یک خودرو در بیت المقدس تخریب شد که در اثر آن یک زن 22ساله و نوزاد سه ماهه اش جان خود را از دست دادند. مقامات رژیم صهیونیستی علاوه بر این دست کم خانه 6 فلسطینی دیگر را در شرق بیت المقدس تخریب کردند.

  به گزارش سازمان ملل، در نتیجه تخریب منازل فلسطینیان از اول ژوئن تا 30 نوامبر 2014 دست کم 34 فلسطینی که 16 تن از آنها کودک هستند، بی خانمان شده اند. همچنین خانه 6 خانواده فلسطینی دیگر در شرق بیت المقدس بعلاوه 2 خانه در کرانه باختری در آستانه تخریب قرار دارد.

  جیمز راولی هشدار داد: آنها حقوق بین الملل را نقض می کنند و موجب تضعیف امنیت در این شرایط حساس می شود. نقض حقوق بشر اقدامی است که آنها در ادامه اش تلاش می کنند.

  هفته گذشته نیز دو کارشناس حقوق سازمان ملل از مقامات رژیم صهیونیستی خواستند تا به تخریب خانه های فلسطینیان پایان دهند چون این کار موجب گسترش خشونت و افزایش تنش می شود.

  همچنین تخریب تنبیهی منازل افراد بی گناه نقض بسیاری از معاهده های بین المللی شامل منع تخریب اموال خصوصی در یک سرزمین اشغال شده، منع مجازات های هدفمند و حق محاکمه در یک دادگاه عادلانه از طریق پروسه های قانونی محسوب می شود که رژیم صهیونیستی آنها را امضا کرده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28597662
اکنون :
88