جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 64419
  تاریخ انتشار : 19 آذر 1393 9:28
  تعداد بازدید : 703

  سخنرانی پروفسور یان اوبرگ در موزه صلح تهران با موضوع «جنگ سرد جدید»

  روز دوشنبه 17 آذر 1393، جلسه ای با حضور پروفسور اوبرگ (استاد مطالعات صلح از سوئد) برای علاقمندان در محل موزه برگزار شد.

  این برنامه که پیش از برنامۀ گفت و گوی آزاد به زبان انگلیسی موزه برگزار شده بود، به مدت 90 دقیقه برپا شد که طی آن ایشان به مدت 60 دقیقه پیرامون "جنگ سرد جدید" و این که "آیا جنگ سرد دوباره در حال شکل گیری است و در این صورت جهان در سال های آینده به کدام سو میرود؟"، برای جمعی از علاقمندان، اعضا و داوطلبان موزه صلح به زبان انگلیسی سخنرانی کردند و پس از آن حدود 30 دقیقه هم به پرسش و پاسخ اختصاص داده شد. همچنین یکی از نکات برجستۀ این برنامه، حضور آقای ثور وستبی، شهردار شهر فران نروژ و نایب رئیس سازمان بین المللی شهرداران صلح بود.
  پروفسور یان اوبرگ، استاد مطالعات صلح اهل دانمارک، مدیر و عضو هیئت موسس "بنیاد فراملی پژوهش صلح و آینده" در شهر لوند سوئد است. بنیادی کاملاً مستقل برای همفکری با بیش از 28 سال سابقۀ کار نظری و عملی در زمینۀ گسترش بندی از مادۀ 1 منشور سازمان ملل متحد که عنوان می کند صلح باید از راه های مسالمت آمیز به وجود آید.
  بنیاد فراملی پژوهش صلح و آینده سالانه به بیش از 3 میلیون نفر از دانشجویان و سیاستمداران سراسر دنیا به طور خاص دسترسی دارد و شبکه ای برای همفکری با بیش از 60 متخصص برجسته در زمینه های مختلف با پس زمینه های متفاوت است. تعدادی از همکاران این بنیاد و همچنین پروفسور اوبرگ پیش از این هم در ایران بوده اند و مقاله ها و فیلم هایی از سخنرانی هایی که ضبط شده و تاکنون از آنها منتشرشده است را می توانید در اینترنت بیابید. برای کسب اطلاعات بیش تر درباره این بنیاد می توانید به وب سایت آن به آدرس http://www.transnational.org مراجعه کنید.


  منبع خبر

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
80